Agnieszka Lignas-Łoniewska- "Szósty"

Miłość, która rodzi się pośród zbrodni. Przeznaczenie, przed którym nie da się uciec.
`W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka - mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu... odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem`.
Polska nie jest już bezpiecznym miejscem. Zwłaszcza dla zielonookich blondynek, które od jakiegoś czasu padają ofiarą seryjnego mordercy, któremu środowisko policyjne nadało przydomek Szósty.
Jego tropem podąża inspektor Marcin Langer, stojący na czele Śląskiej Grupy Śledczej. Pomaga mu Alicja Szymczak, której zadaniem jest sporządzenie portretu psychologicznego mordercy.
Wkrótce Alicję i Marcina połączy coś więcej niż tylko sprawy zawodowe. Zresztą, jak się okazuje, nie jest to pierwszy raz, kiedy ich drogi się przecinają...
Czy inspektor Langer zachowa zimną krew i podejmie grę, w której stawką będzie życie ukochanej?
Kim jest Szósty? Co nim kieruje? Być może czai się znacznie bliżej, niż może się wydawać.

Spotkanie w ramach programu "Link do przyszłosci"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie

z młodym profesjonalistą

Panem Pawłem Stempniakiem"

8.02.2013 r. (piątek) - godzina 9.30-11.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.Wstęp wolny.

Paweł Stempniak
Od ponad 7 lat zajmuje się marketingiem w internecie. Pracował dla największych agencji interaktywnych, PR-owych i marketingowych w Polsce. Planuje strategie mające na celu zbliżenie konsumentów i marek w nowych mediach oraz projektuje i tworzy narzędzia realizujące ten cel: serwisy www, aplikacje, systemy transakcyjne. Niedawno postawił przed sobą nowe wyzwanie – tworzy własne aplikacje mobilne.

Lubi dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wykłada m.in. na Podyplomowym Studium PR UW „Social Media w budowaniu wizerunku organizacji”. Szczególnie interesuje go ewolucja mediów i szanse jakie z tego wynikają dla oddolnych inicjatyw obywatelskich, postaw konsumenckich i każdego z nas.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dzięki projektowi ok. 6 000 uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów pozna przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. Spotkania z młodzieżą będą organizowane w bibliotekach publicznych, szkołach oraz innych instytucjach z obszaru kultury i edukacji od 15 października 2012 roku do 15 marca 2013 roku.

W projekcie przewidziano ponadto przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów promocyjnych i edukacyjnych podkreślających rolę nowych technologii w życiu zawodowym, webinaria i chaty z młodymi, aktywnymi i charyzmatycznymi przedstawicielami zawodów, których przykład może zainspirować młodych ludzi oraz lokalne konkursy, w ramach których młodzież będzie szukała osób zajmujących się inspirującymi profesjami w ich lokalnych społecznościach i organizowała z nimi spotkania.

Materiały informacyjne ze strony www.linkdoprzyszlosci.pl