Seskis Tina-''O krok za daleko''

Szczęśliwe z pozoru małżeństwo. Uroczy synek. Piękny dom. Co więc sprawia, że Emily Coleman pewnego ranka wstaje i jak gdyby nigdy nic porzuca swoje życie, by zacząć wszystko od nowa? Przeżyła załamanie nerwowe? Chce uciec przed dysfunkcyjną rodziną – szczególnie przed zaburzoną siostrą bliźniaczką? I co oznacza prześladująca ją data, kiedy będzie musiała stawić czoło przeszłości? Nikt dotąd nie odkrył jej tajemnicy. Czy tobie się uda?

Gminne Ośrodki Programowania

Szanowni Państwo !

Uprzejmie informujemy, iż nasza Biblioteka jest jedną z  20 bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli
Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania  problemów.

Nasza biblioteka została wyposażona w sprzęt do nauki programowania, m.in.  zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji prawdziwych  robotów.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie  udział co najmniej 60 uczniów, programujących pod okiem specjalnie do tego  przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej
"MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji

Od początku 2015 roku odbywać się będą cotygodniowe spotkania  tzw "Klubu Kodera" "w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum będą rozwiązywać bardziej skomplikowane problemy programistyczne.

Rodzice którzy chcieliby zapisać uczniów na zajęcia prosimy o kontakt z Biblioteką.