Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Zakończyliśmy 3 edycję kursu komputerowego

Peter Pomerantsev - "Jądro dziwności. Nowa Rosja"

Bandyta z duszą artysty, zawodowe podrywaczki, opasane dynamitem Czarne Wdowy, Nocne Wilki – obrońcy świętej Rusi na motorach, oligarchowie rewolucjoniści, modelki o skłonnościach samobójczych, niedoszły reżyser, który z wyżyn Kremla pociąga za sznurki w politycznym teatrze lalek: witajcie w surrealistycznym sercu Rosji w XXI wieku, w jądrze dziwności.

W kraju, który obejmuje dziewięć stref czasowych i zajmuje jedną szóstą powierzchni lądów, gdzie odcięte od świata wioski, w których ludzie wciąż czerpią wodę z drewnianych studni, współistnieją z mieniącymi się błękitnym szkłem i stalą wieżowcami nowej Moskwy, jedyną spajającą siłę stanowi telewizja. To ona jest najważniejszym narzędziem nowego typu autorytaryzmu, dużo subtelniejszego niż jego dwudziestowieczne odmiany.

Zakończyliśmy 3 edycję kursu komputerowego

Miło nam donieść, iż 21 października 2014 zakończyliśmy 3 już edycję kursów komputerowych. Tym razem kurs ukończyło 12 osób. Wszyscy uczestnicy  kursu  byli bardzo zadowoleni. Dla nas satysfakcja jest również ogromna  zwłaszcza gdy kurs kończy uczestnik obchodzący w tym roku 85 urodziny. Jest to prawdziwe ziszczenie się hasła przewodniego kursu które brzmi "Internet bez granic". Tym razem bez granic wiekowych.

Komputer i internet w każdym wieku ? Ależ tak !

Następne szkolenia planowane są na połowę stycznia 2015 roku . Zapisy przyjmujemy już dziś.

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543