John Lennon - "Listy"

Życie legendarnego muzyka i kompozytora opowiedziane w jego listach, po raz pierwszy zebranych w jednej książce. Międzynarodowa i polska premiera książki – 9 października 2012 roku – przypada na dzień urodzin Johna Lennona.
Po raz pierwszy wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono, zgodziła się na opublikowanie korespondencji artysty. Zbiór zawiera niemal trzysta listów oraz pocztówek, opatrzonych komentarzem Huntera Daviesa, autora oficjalnej biografii Beatlesów, a prywatnie znajomego Johna Lennona.
Listy Lennona były jak dotąd otoczone tajemnicą. Wiele z nich sprzedano prywatnym kolekcjonerom na aukcjach. Wiele nigdy wcześniej nie zostało upublicznionych. Hunter Davies wykonał pracę iście detektywistyczną, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do niezwykle ciekawej korespondencji i ułożyć ją w porządku chronologicznym, który pozwala nam na nowo poznać Johna Lennona nie tylko jako genialnego muzyka, ale również – przede wszystkim – jako człowieka.

Nowe oznakowanie biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu zakończyła realizację projektu identyfikacji wizualnej biblioteki pt. "Kierunek:Biblioteka". Projekt realizowany we współpracy ze stowarzyszeniem na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego ODBLOKUJ

Identyfikacja wizualna jest zgodna z aktualnymi trendami, przyciąga uwagę energetycznymi kolorami, a jednocześnie jest prosta i czytelna. System identyfikacji wizualnej to m.in. logo, czcionki, kierunkowskazy, tablice informacyjne, szablony dokumentów, plakaty, naklejki, gadżety, a nawet szablon strony internetowej.

W naszej bibliotece wykonaliśmy 4 kierunkowskazy ,tablice informacyjną oraz dużą tablicę z logo Biblioteki

Mamy nadzieję,  iż nowy system oznakowania spodoba się naszym obecnym i przyszłym Czytelnikom

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543