Hanna Kowalewska - "Inna wersja życia"

Intrygująca opowieść o szukaniu porozumienia, wybaczaniu, a także o miłościach wiecznych i wietrznych… Inna wersja życia to kolejna książka ze znakomitego cyklu o Zawrociu. Główna bohaterka, Matylda, jeszcze raz musi zmierzyć się z przeszłością. Dlaczego sześcioletniej Matyldy nie ma na rodzinnych zdjęciach? Kim jest dziewczynka z czarno-białych fotografii oddanych przez sąsiadkę? Dlaczego matka i ojczym wolą, by Matylda trzymała się z daleka od swojej młodszej siostry? Matylda ma nadzieję, że odkrycie tego, co stało się dwadzieścia pięć lat temu, pomoże naprawić relacje z Paulą. Czy jednak mozolne układanie puzzli z przeszłości przywróci rodzinną harmonię? W książce tej jest też teraźniejszość. Matylda, po latach bycia w luźnych związkach z mężczyznami, chce ułożyć sobie życie. Czy uda jej się to z Igorem? A może lepszy będzie Jasiek Malinowski? Miłośnicy książek z cyklu o Zawrociu mają okazję poznać kolejne odsłony z życia Matyldy. Ci, którzy z autorką spotkają się po raz pierwszy, odkryją bogaty powieściowy świat, finezyjną konstrukcję, wciągającą i zaskakującą akcję oraz urodę języka.

Pierwsze zajęcia z programowania robotów Lego Mindstorms już za nami

To były pracowite dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pasymiu . Dzięki dobrej współpracy z Publicznym Gimnazjum udało się zorganizować 4 spotkania w których wzięły udział 64 osoby.

Po szkole szybko  rozniosła się wieść: W bibliotece  budują roboty.

Młodzież doskonale poradziła sobie z budową i programowaniem  pierwszego jeżdżącego robota  . Niektórzy uczniowie  wykonywali   go  według instrukcji.  Inni  natomiast popuścili wodze fantazji realizując własne pomysły.

Apetyt rósł w miarę budowania więc w ruch poszły czujniki ultradźwiękowe,  koloru,  czy dotykowe.Wszystko trzeba było sprawdzić i przetestować.

Ogólnie zajęcia można uznać za bardzo udane.

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543