Philippa Gregory - "Wieczna księżniczka"

Katarzyna Aragońska przychodzi na świat jako Catalina, infantka hiszpańska. W wieku trzech lat zostaje zaręczona z księciem Walii, Arturem, synem i dziedzicem króla Henryka VII.Wie, że jej przeznaczeniem jest władać tym odległym i jakże odmiennym od jej ojczyzny krajem. Z pokorą przyjmuje swój los, choć przyszły świekr wita ją w nowej ojczyźnie, posuwając się do wielkiej obelgi, a mężczyzna, za którego ma wyjść, okazuje się nieopierzonym młodzikiem. Z wolna przywyka do życia na dworze pierwszego z Tudorów, a jej związek z Arturem okazuje się więcej niż znośny. Niespodzianie w tym ułożonym małżeństwie pojawia się czuła i namiętna miłość.
Niestety szczęście nie trwa długo, młody Artur umiera, a pozostawiona sama sobie Katarzyna musi znaleźć sposób, by wbrew przeciwnościom stać się królową Anglii i począć następcę tronu. Jako nieodrodna córka swojej matki, o równie nieustraszonym duchu, Katarzyna uczyni wszystko, aby dopiąć swego.

Pierwsze zajęcia z programowania robotów Lego Mindstorms już za nami

To były pracowite dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pasymiu . Dzięki dobrej współpracy z Publicznym Gimnazjum udało się zorganizować 4 spotkania w których wzięły udział 64 osoby.

Po szkole szybko  rozniosła się wieść: W bibliotece  budują roboty.

Młodzież doskonale poradziła sobie z budową i programowaniem  pierwszego jeżdżącego robota  . Niektórzy uczniowie  wykonywali   go  według instrukcji.  Inni  natomiast popuścili wodze fantazji realizując własne pomysły.

Apetyt rósł w miarę budowania więc w ruch poszły czujniki ultradźwiękowe,  koloru,  czy dotykowe.Wszystko trzeba było sprawdzić i przetestować.

Ogólnie zajęcia można uznać za bardzo udane.

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543