Angry Birds.Willow wkracza na scenę

Gdy plaże Złotej Wyspy zapełniają się śmieciami, kochająca przyrodę Willow decyduje się wkroczyć do akcji. Śmieci zostają wykorzystane, żeby zrobić rekwizyty i kostiumy do jej przedstawienia.
Willow, na co dzień nieśmiała i strachliwa, teraz jest gotowa błyszczeć! Ale czy uda jej się sprawić, że dziewczyny będą pracować razem? A może zaczną się kłócić i wszystko zrujnują?

Pierwsze zajęcia z programowania robotów Lego Mindstorms już za nami

To były pracowite dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pasymiu . Dzięki dobrej współpracy z Publicznym Gimnazjum udało się zorganizować 4 spotkania w których wzięły udział 64 osoby.

Po szkole szybko  rozniosła się wieść: W bibliotece  budują roboty.

Młodzież doskonale poradziła sobie z budową i programowaniem  pierwszego jeżdżącego robota  . Niektórzy uczniowie  wykonywali   go  według instrukcji.  Inni  natomiast popuścili wodze fantazji realizując własne pomysły.

Apetyt rósł w miarę budowania więc w ruch poszły czujniki ultradźwiękowe,  koloru,  czy dotykowe.Wszystko trzeba było sprawdzić i przetestować.

Ogólnie zajęcia można uznać za bardzo udane.

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543