Maria Ulatowska - "Całkiem nowe życie"

To opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Tak bliskiej, że mogłaby stać się miłością, gdyby… on nie kochał innej.

Jest rok 1968. Franciszka Janusiak, niespełna dwudziestoletnia dziewczyna z małego miasteczka, pierwszy raz w życiu wyjeżdża na wczasy. Znajduje tam męża. Porzuca dotychczasowe życie i mozolnie buduje nowe. Musi wywalczyć sobie prawo do upragnionej pracy, bycia matką, do niezależności. Udaje jej się, bo zdobywa to, co najcenniejsze. Wiarę w siebie i przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać wszystkie przeciwności i zrealizować marzenia.

Pierwsze zajęcia z programowania robotów Lego Mindstorms już za nami

To były pracowite dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pasymiu . Dzięki dobrej współpracy z Publicznym Gimnazjum udało się zorganizować 4 spotkania w których wzięły udział 64 osoby.

Po szkole szybko  rozniosła się wieść: W bibliotece  budują roboty.

Młodzież doskonale poradziła sobie z budową i programowaniem  pierwszego jeżdżącego robota  . Niektórzy uczniowie  wykonywali   go  według instrukcji.  Inni  natomiast popuścili wodze fantazji realizując własne pomysły.

Apetyt rósł w miarę budowania więc w ruch poszły czujniki ultradźwiękowe,  koloru,  czy dotykowe.Wszystko trzeba było sprawdzić i przetestować.

Ogólnie zajęcia można uznać za bardzo udane.

IMG_1543 IMG_1543 IMG_1543