Tomasz Białkowski - "Powróz"

Czwartego lipca 1946 roku w Gdańsku odbywa się publiczna egzekucja 11 zbrodniarzy z hitlerowskiego obozu w Stutthofie. Tego samego dnia dochodzi do zbiorowego mordu kilkudziesięciu Żydów. Do historii przejdzie on jako pogrom kielecki. Pięćdziesiąt lat później, w małym warmińskim miasteczku zostaje powieszona w ogrodzie kobieta. Jak się okaże, była ona jako dziecko świadkiem egzekucji esesmanów.

Iga Spica, zrozpaczona po śmierci syna i prześladowana, szuka w tym samym miasteczku schronienia. Jednak gdy natrafia na ciało powieszonej kobiety, a okoliczni mieszkańcy udają, że nic się nie stało, postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę.

GO_PRO.Powołanie Klubu Kodera

Uprzejmie  Informujemy,  iż w ramach projektu GO_PRO z  dniem 9 grudnia 2014r.  zostanie powołany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pasymiu  KLUB KODERA.

W związku z powyższym prowadzimy zapisy na zajęcia  z programowania robotów Lego Mindstorms.

Zajęcia prowadzone będą dla  2 grup.  (10 osób w grupie)

- młodzieży gimnazjalnej (kl.1-3)  we wtorki w godzinach 15.00-17.00

- szkoły podstawowej (kl.3-6) w czwartki w godzinach 15.00-17.00

Zajęcia są nieodpłatne. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą odbywały się co tydzień z wyłączeniem dni świątecznych

Pierwsze zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych odbędą się 18 grudnia natomiast dla gimnazjum 23 grudnia

Rodzice lub opiekunowie prawni  chętni posyłać swoje dzieci na zajęcia powinni dostarczyć podpisaną deklarację uczestnictwa  w zajęciach.   Do pobrania tutaj