Clarissa Pinkola Estes-"Biegnąca z wilkami"

Autorka pochodzenia meksykańsko-hiszpańskiego wychowana w poszanowaniu tradycji i w bliskości z naturą twierdzi, że poezją zaczęła przemawiać, zanim nauczyła się pisać. Loretto Heights College ukończyła z wyróżnieniem. W The Union Institute otrzymała tytuł doktora etnologii i psychologii klinicznej, a następnie tytuł dyplomowanego psychoanalityka Międzynarodowego Związku Psychologii Analitycznej w Zurychu w Szwajcarii. "Biegnąca z wilkami" zawiera bogate intelektualnie mity, opowieści o kobiecie pełnej życiodajnej siły, wypełnionej dobrymi instynktami, pasją i kreatywnością. Jest ona dziką kobietą posiadającą naturę zdominowaną przez instynkt. Współczesnym kobietom Estés pomaga odnaleźć cechy, tworząc nowy leksykon opisujący kobiecą psychikę, a także pokazuje, jak wspaniale być kobietą. Światowy bestseller.

Pierwsze szkolenie w ramach "Programu Rozwoju Bibliotek"

W dniach 2i 3 grudnia 2009r. odbyło się pierwsze szkolenie w ramach "Programu Rozwoju Bibliotek". W Giławach koło Purdy z zagadnieniami szkoleniowymi dzielnie zmierzyli się bibliotekarze z Nidzicy, Lipowca, Świętajna, Wielbarka oraz Pasymia.
Cały cykl szkoleń składający się z 5 dwudniowych zjazdów ma na celu stworzenie planów rozwoju dla poszczególnych bibliotek. W pierwszym spotkaniu z cyklu tematem przewodnim była autodiagnoza potencjału biblioteki.

Dyskusja w szerszym gronie

Opracowywanie planów bibliotek