Susin Nielsen - "Łowca słów"

Zabawna, kpiarska opowieść – z rozgrywkami scrabble’a w tle. Dwunastoletni Ambroży sam przyznaje, że jest dziwakiem. Wbrew zakazom mamy zaprzyjaźnia się z Cosmo, dorosłym synem właścicieli mieszkania wynajmowanego przez mamę. Cosmo to niezły rozrabiaka, przeciwieństwo Ambrożego. Połączy ich gra w scrabble’a, której są pasjonatami. Rozgrywki, na poziomie mistrzowskim, zmienią życie obu – Cosma i Ambrożego, który poznaje prawdziwego siebie.

Pierwsze szkolenie w ramach "Programu Rozwoju Bibliotek"

W dniach 2i 3 grudnia 2009r. odbyło się pierwsze szkolenie w ramach "Programu Rozwoju Bibliotek". W Giławach koło Purdy z zagadnieniami szkoleniowymi dzielnie zmierzyli się bibliotekarze z Nidzicy, Lipowca, Świętajna, Wielbarka oraz Pasymia.
Cały cykl szkoleń składający się z 5 dwudniowych zjazdów ma na celu stworzenie planów rozwoju dla poszczególnych bibliotek. W pierwszym spotkaniu z cyklu tematem przewodnim była autodiagnoza potencjału biblioteki.

Dyskusja w szerszym gronie

Opracowywanie planów bibliotek