Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej

Carlos Ruiz Zafon - "Więzień nieba"

"Więzień Nieba" opisuje dalsze losy bohaterów "Cienia wiatru".
Rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha. Daniel od dawna podejrzewał, że skoro przyjaciel nie chce mu opowiedzieć swej historii, to musi mieć ważny powód. Ale gdy Fermín wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się `rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć`. Jednak niepogrzebane upiory przeszłości nie dadzą się tak łatwo wymazać z pamięci. Daniel coraz lepiej rozumie, że będzie musiał się z nimi zmierzyć.

Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej

Uprzejmie informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu

otrzymała w 2015r.  dofinansowanie w wysokości 2540 zł

w  ramach programu  Biblioteki Narodowej