Konrad T. Lewandowski - "Bohaterowie się odradzają"

Trzecia część trylogii historyczno-przygodowej, rozgrywającej się na początku XX wieku w czasach wojny rosyjsko-japońskiej. W egzotycznej scenerii Dalekiego Wschodu rozstrzygają się losy państwa polskiego i bohaterów poprzednich części - "Bursztynowego Królestwa" i "Afgańskiego Zeusa". Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, rzuca wyzwanie Rosji i staje do walki o niepodległość Polski. Niestety, rozłam w wewnętrznych stosunkach przyćmiewa sukcesy militarne. Skąd nadejdzie pomoc? Po co Dmowski i Piłsudski wybierają się razem do Japonii? Alternatywna wizja Lewandowskiego znacznie różni się od tego, co przedstawiają podręczniki historii.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015

Uprzejmie informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu zrealizowała zadanie  pod nazwą "Nowe komputery w MBP Pasym - wyższy standard pracy i usług" .
W ramach zadania zakupiono serwer, drukarkę, czytnik kodów kreskowych oraz 6 zestawów komputerowych dla MBP Pasym oraz 2 zestawy komputerowe dla filii w Gromie.
Całkowita wartość zadania wyniosła 35.586,28 zł.
Zadanie dofinansowano w kwocie 30.000 zł ze środków Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski.Komputery dla Bibliotek 2015"