Cast P.C., Cast Kristin - "Naznaczona"

Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015

Uprzejmie informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu zrealizowała zadanie  pod nazwą "Nowe komputery w MBP Pasym - wyższy standard pracy i usług" .
W ramach zadania zakupiono serwer, drukarkę, czytnik kodów kreskowych oraz 6 zestawów komputerowych dla MBP Pasym oraz 2 zestawy komputerowe dla filii w Gromie.
Całkowita wartość zadania wyniosła 35.586,28 zł.
Zadanie dofinansowano w kwocie 30.000 zł ze środków Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski.Komputery dla Bibliotek 2015"