Jolanta Kwiatkowska - "Jesienny koktajl"

Motto: Żyj szczęśliwie - zawsze możesz. Bez względu na wiek wyszukujemy i zadręczamy się tym, co złego nas spotkało. Rozpamiętujemy bolesne momenty. Bohaterka książki chce nakłonić otoczenie do zmiany nastawienia. Kobieta przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Uświadamia sobie, że optymistyczne nastawienie, poczucie humoru, dostrzeganie piękna na co dzień, cieszenie się drobiazgami i jednocześnie uatrakcyjnianie sobie szarej egzystencji tak naprawdę nic nie kosztuje.
Odrzuca wieczne biadolenie, zamartwianie się, narzekanie na wszystko i na wszystkich. Jej podejście udziela się innym. Na pytanie, co słychać? Ona odpowiada: życie jest piękne.
Cel. Przypomnienie, w literacko-żartobliwy sposób, jak nasze nastawienie wpływa na zadowolenie z życia. Im jesteśmy starsi, tym mniej dostrzegamy radosnych chwil dnia codziennego. W ciągłej pogoni nie dajemy sobie szans na bycie szczęśliwym.
Adresat: Jesienny koktajl w maksymalnej dawce, wskazany dla każdego.