Carolyn Fry - "Świat. Największe wyzwania ekologiczne"

Książka przedstawia wpływ, jaki działalność ludzi wywiera na środowisko naszej planety. W przystępny sposób prezentuje współczesny stan wiedzy ekologicznej, m.in.: zmiany składu atmosfery, efekt wywierany przez tzw. Gazy cieplarniane, wzrost poziomu mórz, katastrofy związane ze zmianami klimatycznymi, spowodowane przez ludzi zwiększanie emisji dwutlenku węgla i tlenków azotu do atmosfery, ewolucję gatunków. Autorka porusza istotne kwestie dotyczące zmian klimatycznych. Uwzględniając przeobrażenia środowiskowe, kulturowe i technologiczne, które najprawdopodobniej dokonają się w XXI wieku i później, stara się wzbudzić w czytelniku świadomość ekologiczną i uprzytamnia, jak możemy zatrzymać bądź odwrócić niekorzystne zmiany.