Olen Steinhauer- "Wszystkie drogi prowadzą do Kairu"

Amerykański dyplomata Emmet Kohl zostaje spektakularnie zamordowany. Jego żona, Sophie, postanawia odnaleźć zabójców. Wyrusza do Egiptu, gdzie spotyka swojego dawnego kochanka – Stana Bertolliego, agenta CIA. W tym samym czasie młody analityk CIA, Libijczyk Jibril Aziz, stara się zapobiec przejęciu przez USA kontroli nad powstaniem w jego rodzinnym kraju. Ich drogi krzyżują się w Kairze.
„Wszystkie drogi prowadzą do Kairu” to wybitna powieść szpiegowska, która ma duże szanse stać się jednym z klasyków gatunku. Steinhauer, odwołując się do aktualnej sytuacji na świecie, buduje pełną napięcia powieść z niezwykle trafnie nakreślonym tłem politycznych intryg. Mroczny świat
i pełnokrwiste postacie spodobają się wszystkim miłośnikom wymagającej literatury.