Laura Fitzgerald - "Perska narzeczona"

Irańskiej dziewczynie nie wolno marzyć - to zbyt niebezpieczne. Jednak Tami postanawia zawalczyć o swój los: ma trzy miesiące, aby znaleźć męża. Kogo spotka na swojej drodze i jak wykorzysta daną szansę?

27-letnia Tamila Soroush w rodzinnym Iranie, z niemal nierzeczywistą wolnością, jaką cieszy się w Tucson dzięki trzymiesięcznej wizie pobytowej. Przysłana tu przez rodziców w nadziei, że „obudzi swoje szczęście” i zostanie w Ameryce jak jej starsza siostra, Tami ma trzy miesiące, by znaleźć męża i uniknąć powrotu do Iranu. Jeden z irańskich kandydatów, których podsuwają bohaterce siostra i zięć, cierpi na nerwicę natręctw, drugi okazuje się gejem z obsesją kontrolowania wszystkiego. Jednak choć swatanie idzie kiepsko, Tami nawiązuje prawdziwe przyjaźnie z uczniami uczęszczającymi na ten sam kurs angielskiego – między innymi z Nadią, imigrantką z Rosji, molestowaną przez męża bigota, a także oburzająco wyzywającą Evą, która wprowadza Tami w tajniki tańca country and western. Bohaterka porusza także serce Ike’a, kelnera z kawiarni Starbucks, który zachęca ją do zajęcia się fotografią i wysyła jej kwiaty, mimo sprzeciwu siostry.

Zabawna, romantyczna i skłaniająca do przemyśleń debiutancka powieść bardzo obiecującej autorki.