^Powrót na górę

Witamy

Biblioteka

Oferta

Programy

Projekty

Książki nowe

Dieter Albrecht - "Ku Sarmacji"

Książka jest rejestracją rzeczywistej i wyimaginowanej literackiej podróży do krainy dawnych Prusów i na Litwę. Autor rozpoczyna swoją wędrówkę od Gniezna i ziemi chełmińskiej, by następnie przemierzać krajobrazy m.in. Morąga, Tylży, Mierzei Kurońskiej, Taurogów, literackiej doliny Iksy, Wilna i Mazur.
We wszystkich tych podróżach miesza się dawny i współczesny świat różnych kultur i narodów. Dietmar Albrecht postrzega go nie tylko przez pryzmat twórczości J.G. Herdera, Ernesta Wiecherta, Hermana Sudermanna, Czesława Miłosza i Siegfrieda Lenza, ale również wkomponowuje go we współczesny pejzaż przemian kulturowych Polski, Litwy, Rosji i Niemiec. Jego literacki przewodnik otwiera nowy wymiar rozumienia partnerstwa w stosunkach polsko-niemieckich. Prawo "wyłączności" zastępuje radością odkrywania i poznawania "inności". Ciekawość poznawania różnorodnych kultur towarzyszy Autorowi (ur.1941) od czasów studiów sinologicznych i pracy na Wolnym Uniwersytecie
w Berlinie. Później związał się z Ostsee-Akademie, gdzie rozszerzał praktycznie swój krąg zainteresowań o kulturę, historię i literaturę krajów Europy Środkowo-Wschodnie. Od roku 2001 jest dyrektorem Akademia Baltica w Lubece.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Region

Kraj

Historia Pasymia

Zabytki

Instytucje i organizacje

Copyright © 2015. Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu  Rights Reserved.