Andrew Kaplan - "Zdrada Skorpiona"

Szef egipskich Służb Bezpieczeństwa zostaje zamordowany przez tajemniczego "Palestyńczyka", którego twarzy nie zna nawet CIA. Kairski zamach jest zaledwie przygrywką do serii spektakularnych aktów terrorystycznych. Wywiad amerykański zwraca się do jedynego człowieka, który potrafi rozszyfrować sprawcę i przewidzieć postać nadciągającego horroru: agenta, który odszedł z szeregów CIA na własne życzenie - owianego legendą Skorpiona. Zawrotny pościg za "Palestyńczykiem" prowadzi Skorpiona z Bliskiego Wschodu przez podziemne rewiry Hamburga, Utrechtu i Marsylii, do ostatecznej konfrontacji z fanatycznym przeciwnikiem w Rzymie, w przededniu światowej konferencji.
Na drodze agenta staje piękna Nadżla, zmuszając go do dramatycznej decyzji w Sankt Petersburgu, gdzie po piętach depcze mu FSB...