Michele Fitoussi - "Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno"

Podróże przez trzy kontynenty, miłosne zawirowania, dramaty małżeńskie, krachy na giełdzie, utracone klejnoty - życie Heleny Rubinstein nadawałoby się na niejeden scenariusz filmowy. Michele Fitoussi - popularna francuska dziennikarka, felietonistka "Elle" - przedstawia mało znane fakty z fascynującej biografii jednej z najbogatszych kobiet świata.

Miliarderka obwieszona drogocenną biżuterią, portretowana przez Dalego i Picassa. Znajoma Cocteau, Colette i D.H. Lawrence'a. Nazywana "cesarzową piękna" twórczyni imperium kosmetycznego. Czarodziejka, która zmieniła wizerunek kobiety, podając jej lustro wiecznej młodości. Niesłychanie pracowita bizneswoman, która z ogromną szybkością przemierzała naszą planetę, zatrzymując się zaledwie na chwilę w którejś ze swoich luksusowych rezydencji. Doskonale znamy taką Helenę Rubinstein. Ale czy wiemy również, że ta "Hearst w spódnicy" była kiedyś skromną Polką? Przyszła na świat pod koniec XIX wieku w Krakowie w ubogiej żydowskiej rodzinie. Najstarsza z siedmiu sióstr od wczesnej młodości umiała przeciwstawiać się konwenansom, ceniła własną niezależność i potrafiła narzucać innym ludziom swoją wizję. Poznajemy niezwykłe losy Heleny Rubinstein - od krakowskiego Kazimierza, przez Australię, do której wyemigrowała w wieku 24 lat i w której była pionierką w dziedzinie pielęgnacji kosmetycznej, aż po Nowy Jork, gdzie zmarła jako kosmopolityczna księżna w wieku 93 lat.

Upomnienia wysyłamy bezpłatnie na adres e-mail

Wypożyczasz książki z naszej Biblioteki, ale zdarza Ci się nie oddać ich w terminie ?. Korzystasz z poczty elektronicznej ? Jeżeli tak, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Podaj nam swój adres e-mail a wyślemy do Ciebie przypomnienie o zwrocie woluminów. Takie przypomnienie jest bezpłatne i bez konsekwencji o ile wyślesz nam potwierdzenie otrzymania e-mail i zastosujesz się do regulaminu naszej Biblioteki dotyczącego zwrotu książek tj 14 dni od daty wysłania e-mail z przypomnieniem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi.Wystarczy przesłać swój e-mail na adres e-mail Biblioteki lub podać go podczas wypożyczania książek.