Leo Kessler - "Blitzkrieg 1939. Marsz na Warszawę"

Upalne lato 1939 roku. Cała Europa znajduje się w cieniu nadchodzącej wojny. Niemcy szukają już tylko pretekstu, by ją wywołać. Jednak ich przeciwnicy do ostatniej chwili starają się uzyskać informacje, które mogą zadecydować o wyniku przyszłego starcia. Kluczem wydaje się być niemiecka maszyna szyfrująca ENIGMA. Do akcji w Berlinie wkracza brytyjski wywiad wspomagany przez polskich agentów. Liczy się każda chwila – armia hitlerowska jest już gotowa do wojny z Polską. Elitarny oddział – BATALION SZTURMOWY SS WOTAN zostaje wysłany do przeprowadzenia prowokacji w radiostacji w Gliwicach, a celem pierwszej kampanii staje się Warszawa.

Nowe książki w bibliotece

Nowe książki dostępne dla Czytelników od 14 września. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w dziale nowości książkowe. Zapraszamy do lektury.