Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Nowości książkowe w biblioteceZ

Manca Joseph, Bade Patrick, Costello Sarah -"1000 genialnych rzeźb "

Ten wspaniały album, który jest również doskonałym przewodnikiem po historii sztuki, ukazuje najsłynniejsze dzieła rzeźby świata zachodniego - od antyku po czasy współczesne. Książka składa się z pięciu głównych rozdziałów odpowiadających epokom historycznym. Każdy z nich, poprzedzony wstępnym wprowadzeniem, zarysowuje tło, na którym w danym okresie rozwijała się rzeźba i pomaga zrozumieć prezentowane w danym rozdziale dzieła. Każde dzieło przedstawione jest przez doskonałe zdjęcie i zwięzły, ale treściwy opis, obejmujący informację o autorze, reprezentowanym stylu, parametrach technicznych oraz miejscu, gdzie można dzieło podziwiać. Cennym uzupełnieniem książki są specjalnie opracowane, ułatwiające wyszukiwanie potrzebnych danych, części informacyjne, takie jak słowniczek pojęć z historii sztuki, noty biograficzne, tablice chronologiczne oraz indeks.

Nowości książkowe w biblioteceZ

Nowym Rokiem mamy dla naszych czytelników ponad 200 nowych woluminów. Będą one dostępne od 11 stycznia. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w dziale nowości książkowe. Sukcesywnie będziemy uzupełniać ten dział. Zapraszamy