Brittainy C. Cherry - "Powietrze, którym oddycha"

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem.
„Trzymaj się od niego z daleka”, mówili.
„Jest okrutny”.
„Jest zimny”.
„Życie go nie oszczędzało”.
Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora.
Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie.
Oboje wypełnieni pustką.
Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej.
Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości.

Może wtedy moglibyśmy nareszcie przypomnieć sobie, jak się oddycha.

Gminne Ośrodki Programowania

Szanowni Państwo !

Uprzejmie informujemy, iż nasza Biblioteka jest jedną z  20 bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli
Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania  problemów.

Nasza biblioteka została wyposażona w sprzęt do nauki programowania, m.in.  zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji prawdziwych  robotów.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie  udział co najmniej 60 uczniów, programujących pod okiem specjalnie do tego  przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej
"MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji

Od początku 2015 roku odbywać się będą cotygodniowe spotkania  tzw "Klubu Kodera" "w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum będą rozwiązywać bardziej skomplikowane problemy programistyczne.

Rodzice którzy chcieliby zapisać uczniów na zajęcia prosimy o kontakt z Biblioteką.