Nawiedziny

Fabryka Słów, Fahrenheit oraz 13. młodych pisarzy zaprasza do nawiedzonych domów! Wpadnijcie w odNAWIEDZINY. Rozgośćcie się. Zostańcie na dłużej. Niektórzy czekali tu przecież na Was... caaaałą wieczność! Duchy straszą wszędzie. W opuszczonych domach, akademikach, burdelach. Ale nie tylko domy bywają nawiedzone. Książki także. Spis rzeczy: N. Garczyńska Humoresca nocturna, Hanna Fronczak Themooniada, czyli cztery dni we Wspanialewie Górnym, Krzysztof Baranowski Leśniczówka "Zadupie", Anna Zgierun Howling success, Barbara Smęder Duchy, Marta Kisiel Nawiedziny, Radosław Scheller Chcesz się zabawić?, Martyna Raduchowska Shade , Maciej Żytowiecki Legenda domu na wzgórzu, Tomasz Kilian Dom nad przepaścią, Aleksandra Zielińska Dom, Andrzej W. Sawicki Do głębi serca, Karolina Majcher Zapach prawdziwych róż.

Gminne Ośrodki Programowania

Szanowni Państwo !

Uprzejmie informujemy, iż nasza Biblioteka jest jedną z  20 bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli
Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania  problemów.

Nasza biblioteka została wyposażona w sprzęt do nauki programowania, m.in.  zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji prawdziwych  robotów.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie  udział co najmniej 60 uczniów, programujących pod okiem specjalnie do tego  przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej
"MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji

Od początku 2015 roku odbywać się będą cotygodniowe spotkania  tzw "Klubu Kodera" "w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum będą rozwiązywać bardziej skomplikowane problemy programistyczne.

Rodzice którzy chcieliby zapisać uczniów na zajęcia prosimy o kontakt z Biblioteką.