Hellström B.,Roslund A. - "Dziewczyna, która chciała się zemścić"

Gęsty od emocji i wstrząsający realizmem opisywanych wydarzeń bestsellerowy thriller pary najpopularniejszych, obok Stiega Larssona i Henninga Mankella, szwedzkich autorów powieści kryminalnych. Prawa do sfilmowania tej i innych książek Roslunda i Hellströma zakupił producent trylogii Millenium. Lydia Grajauskas, Litwinka zwabiona do Szwecji obietnicą intratnej pracy, zostaje sprzedana do domu publicznego i zmuszona do pracy w charakterze prostytutki w zamożnej dzielnicy Sztokholmu. Mija kilka lat. Skatowana przez swojego "właściciela" Lydia trafia do szpitala. Tam podejmuje próbę odwetu. Z pomocą z branży wchodzi w posiadanie broni, bierze zakładników i zamyka się z nimi w prosektorium. Sytuacja zagęszcza się z minuty na minutę, padają strzały, są pierwsze ofiary. Akcją odbicia zakładników dowodzi doświadczony inspektor policji Ewert Grens - mężczyzna, dla którego czas zatrzymał przed dwudziestoma pięcioma laty. Wtedy właśnie jego dziewczyna, młodziutka policjantka, została zaatakowana przez bandytę. Pełna radości życia kobieta w jednej chwili stała się pozbawioną świadomości inwalidką, wymagającą stałej opieki pielęgniarskiej. Jej oprawca, Jochum Lang, właśnie wychodzi na wolność. A Grens, który nie wyzbył się myśli o zemście, już na niego czeka... W rezultacie prowadzonych pertraktacji Lydia zgadza się wymienić zakładników na Bengta Nordwalla, policjanta ożenionego z Rosjanką i znającego język rosyjski, a prywatnie - przyjaciela Grensa. Dlaczego zależy jej właśnie na nim? Zbyt późno Grens zrozumie, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi, pozna przerażającą prawdę o torturach, gwałtach i handlu żywym towarem, w które zamieszane są osoby z jego najbliższego otoczenia...

Gminne Ośrodki Programowania

Szanowni Państwo !

Uprzejmie informujemy, iż nasza Biblioteka jest jedną z  20 bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli
Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania  problemów.

Nasza biblioteka została wyposażona w sprzęt do nauki programowania, m.in.  zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji prawdziwych  robotów.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie  udział co najmniej 60 uczniów, programujących pod okiem specjalnie do tego  przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej
"MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji

Od początku 2015 roku odbywać się będą cotygodniowe spotkania  tzw "Klubu Kodera" "w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum będą rozwiązywać bardziej skomplikowane problemy programistyczne.

Rodzice którzy chcieliby zapisać uczniów na zajęcia prosimy o kontakt z Biblioteką.