Sylwia Chutnik - "Jolanta"

Nowa, słodko-gorzka i wzruszająca powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek.

Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu , z którego ciągle i bez usprawiedliwienia odchodzą kolejni bliscy ludzie.

Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie najmniej boleśnie, jak tylko można. Strategia tak wielu ludzi urodzonych w latach 80. Mimo pozornej stabilizacji Jola postanawia jednak nagle uciec z domu. Nikt nie rozumie dlaczego.

Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu w Polsce. Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość

Witamy na nowej stronie internetowej MBP

Witamy na nowej stronie internetowej MBP |Szanowni Państwo
Witam serdecznie na nowej stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pasymiu. Po wielu nieudanych próbach udało mi się znależść chwilkę wolnego czasu aby zaprojektować i wykonać stronę internetową naszej Biblioteki
We współczesnych bibliotekach dzieje się dziś dużo.
Latami zapomniane przez "władze" (nie przez czytelników) stają; się dziś ważnymi ośrodkami życia społeczno-kulturalnego konkurując z innymi instytucjami.
Mam nadzieję, że nowa strona Biblioteki pokaże obraz nie tylko naszej biblioteki, ale wi'eakszości małych Bibliotek w Polsce, które cały czas się zmieniają , dostosowując się do dzisiejszego, coraz bardziej wymagającego odbiorcy.

Dominik Szkoda

Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pasymiu