Simon Scarrow -"Orły imperium 4. Orły i Wilki"

Gdy rzymskie legiony napotykają bardziej zdecydowany opór nieustępliwych plemion, tylko od Macro i Katona zależeć będzie, czy Imperium poniesie krwawą porażkę. Latem 44 roku naszej ery, sprzyjający inwazji Atrebatowie zaczną się buntować, a narastające latami napięcia doprowadzą w końcu do otwartej rewolty. Na barkach dwóch centurionów Macro i Katona spocznie obowiązek wyszkolenia armii wiekowego władcy imieniem Verica, która mogłaby go obronić przed atakami konkurentów i pozwoliła utrzymać na tronie. Dysponując prostymi nienawykłymi do trzymania broni wieśniakami, Rzymianie muszą odnaleźć i pokonać bardzo przebiegłego wroga. Przegrana Macro i Katona może oznaczać także śmierć ich towarzyszy broni służących pod orłami.

Witamy na nowej stronie internetowej MBP

Witamy na nowej stronie internetowej MBP |Szanowni Państwo
Witam serdecznie na nowej stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pasymiu. Po wielu nieudanych próbach udało mi się znależść chwilkę wolnego czasu aby zaprojektować i wykonać stronę internetową naszej Biblioteki
We współczesnych bibliotekach dzieje się dziś dużo.
Latami zapomniane przez "władze" (nie przez czytelników) stają; się dziś ważnymi ośrodkami życia społeczno-kulturalnego konkurując z innymi instytucjami.
Mam nadzieję, że nowa strona Biblioteki pokaże obraz nie tylko naszej biblioteki, ale wi'eakszości małych Bibliotek w Polsce, które cały czas się zmieniają , dostosowując się do dzisiejszego, coraz bardziej wymagającego odbiorcy.

Dominik Szkoda

Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pasymiu