Ranulph Fienes - "Elita zabójców"

Pełna napięcia, oparta na faktach powieść sensacyjna. Podczas krwawej rebelii plemion w Omanie w walkach z jednostkami Brytyjskich Sił Specjalnych SAS, wspierającymi wojska sułtana, ginie czterech synów lokalnego szejka. Szejk, który zgodnie z plemienną tradycją musi dokonać zemsty na ludziach winnych śmierci synów, wynajmuje grupę zawodowych zabójców. W różnych miastach świata szukają oni członków SAS walczących przed laty w Omanie. Tymczasem na trop zabójców wpada tajna, nieformalna jednostka SAS. Rozpoczyna się emocjonująca gra...

Powieść Fiennesa stała się podstawą scenariusza filmu akcji pod tytułem "Killer Elite" w reżyserii Gary'ego McKendry'ego z udziałem takich gwiazd, jak Jason Statham, Clive Owen i Robert De Niro.