Dean Koontz - "Kilka godzin przed świtem"

Odd Thomas (bohater wcześniejszych powieści Koontza Odd Thomas, Dar widzenia i Braciszek Odd) jest obdarzony "szóstym zmysłem" - potrafi rozmawiać z duchami ludzi, którzy odeszli. Poszukując spokoju, trafia do miasteczka Magic Beach w Kalifornii. Pewnej nocy nawiedza go proroczy sen o totalnej zagładzie - widzi niebo w czerwieni, fale krwi zalewające rajskie plaże i samotną kobietę. Kim jest nieznajoma? Niedługo potem Odd spotyka ją w świecie rzeczywistym. Anne Marie prosi go o pomoc, zadaje pytanie: Czy gotów jesteś dla mnie umrzeć? Nadchodzi kataklizm - i tylko Odd może go powstrzymać. Ktoś całkowicie pozbawiony skrupułów zamierza detonować ładunki nuklearne w kilku amerykańskich miastach...