Tom Knox - "Znamiona Kaina"

Gdy młody prawnik David Martinez otrzymuje od umierającego dziadka starą mapę, ze zdumieniem stwierdza, że jego przeszłość kryje wiele zagadek. Mapa prowadzi go w samo serce Kraju Basków, śladem tajemniczej genetycznej klątwy i skrzętnie ukrywanych przerażających sekretów zachodniego świata.
W tym samym czasie londyński dziennikarz Simon Quinn pisze artykuł o wyjątkowo okrutnym morderstwie, którego ofiarą padła pewna zamożna staruszka. Wkrótce dochodzi do kolejnej zbrodni. Obie ofiary pochodziły z baskijskich wiosek i w czasie wojny przebywały w nazistowskim obozie koncentracyjnym na południu Francji.
Od smaganych wiatrem szkockich wysp po arizońska pustynię i od zapadłych baskijskich wiosek po rozpalone słońcem pustkowia Południowej Afryki Martinez i Quinn własnymi drogami podążają tropem szokującej prawdy.