Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Jacek Dąbała - "Diabelska przypadłość"

Jacek Dąbała - "Diabelska przypadłość"

Sensacyjna, pełna nagłych zwrotów akcji powieść o prawdziwych namiętnościach, zbrodniach popełnianych z miłości i niezwykłych losach nieprzeciętnych bohaterów. Akcja osnuta jest na dwóch przejmujących historiach miłosnych. Pierwsza to historia niebezpiecznego uczucia między niemieckim esesmanem a polską Żydówką. Druga rozgrywa się między piękną, bezwzględną kobietą a synem wysokiego urzędnika służby bezpieczeństwa. Losy bohaterów ukazane są na tle wielkiej historii ? akcja rozpoczyna się w Niemczech w czasie II wojny światowej, następnie przenosi do komunistycznej Polski, by dramatycznie zakończyć w czasach współczesnych. Czytelnik znajdzie tu nie tylko wielkie uczucia i prawdziwą sensację, ale także inteligentny obraz faszyzmu i komunizmu.