Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Andrzej Sapkowski - "Sezon burz.Wiedżmin "

Andrzej Sapkowski - "Sezon burz.Wiedżmin "

Wielki powrót wiedźmina po 14 latach!

Choć mistrz polskiej fantastyki zarzekał się, że nie będzie kontynuował bestsellerowej sagi, zrobił jednak swoim wiernym fanom niespodziankę. Oto nowy Sapkowski i nowy "Wiedźmin"... Opowieść zaczyna się zgodnie z regułami gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. W tomie "Sezon burz" Geralt stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle rozgrywają się królewskie i czarodziejskie intrygi.

Ku zaskoczeniu czytelników "Sezon burz" nie opowiada o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. W książce pojawiają się jednak osoby doskonale nam znane, jak wierny druh Geralta - bard i poeta Jaskier - oraz ukochana wiedźmina, zwodnicza czarodziejka Yennefer. Na scenę wkraczają również, dosłownie i w przenośni, postaci z zupełnie innych bajek - ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie.

Wielbiciele Sapkowskiego odnajdą w powieści cechy charakterystyczne dla stylu pisarza: wartką akcję, mistrzowskie opisy walk, barwne dialogi i liczne aluzje literackie.