Clive Cussler- "Wybrzeże szkieletów"

Światowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody. Zaginiony diamentowy skarb, tajemnice morskich głębin i załoga Oregona na tropie diabolicznego spisku. Rok 1896, Namibia. Czterej Anglicy uciekają przez bezlitosną pustynię z diamentami skradzionymi wojowniczemu plemieniu. Docierają do oceanu, gdzie czeka na nich parowiec. Nie zdążą jednak odbić od brzegu. Giną wraz ze ścigającymi ich wojownikami podczas burzy, która grzebie wszystkich pod całunem piasku. Czasy współczesne, wybrzeże Afryki. Młoda przedstawicielka firmy jubilerskiej szuka wraku parowca, żeby odzyskać bezcenne kamienie. Jej jacht zostaje ostrzelany przez niezidentyfikowanych napastników. W ostatniej chwili ratuje ją kapitan Cabrillo. Od tej pory wspólnie usiłują rozwiązać tajemnicę skarbu, której strzegą zagadkowe gigantyczne węże. Podwodne polowanie przeradza się w próbę sił z o wiele groźniejszą zwierzyną - szaleńcem, który chce wydać świat na pastwę huraganów i palącego słońca...