Anna J. Szepielak - "Dworek pod Lipami"

Gabriela, autorka bestsellerów, ma dość łzawych czytadeł. Chce napisać wreszcie coś ambitnego. Niestety, wydawca nie podziela jej entuzjazmu. Na dodatek kobieta niezbyt dobrze czuje się w domu niedawno poślubionego męża. Wszystko ma tam stałe miejsce i tylko dla niej nie przewidziano go zbyt wiele.Kiedy więc nadarza się okazja wyjazdu na wieś, Gabriela ochoczo z niej korzysta. Zajmując się zwierzętami i domem przyjaciółki, ma wiele czasu na myślenie. A także pisanie wymarzonej książki...Na oczach czytelnika powstaje opowieść, dzięki której Gabriela zrozumie, czego tak naprawdę pragnie.
To książka o kobietach, ich marzeniach i pewnej rękawiczce. Autorka przypomina nam starą prawdę, że pragnienia, tęsknoty i problemy kobiet są takie same, niezależnie od epoki, w jakiej przyszło im żyć. Współczesna Gabriela i dziewiętnastowieczna Celina znalazły się na rozdrożu, ale tak samo poszukują szczęścia, miłości, urody życia.