Julie Powell -"Julie& Julia. Rok niebezpiecznego gotowania"

Autobiograficzna opowieść sfrustrowanej sekretarki i nieco znudzonej żony, która dzięki kulinarnemu projektowi opisywanemu w internecie odzyskuje radość życia. Bohaterka ma tego samego mężczyznę od czasów liceum i w przeciwieństwie do wielu przyjaciółek myślących o ożywieniu swojego życia seksualnego i szukających kochanka, jest jej z tym dobrze. Jej praca polega na odbieraniu telefonów i rozmawianiu z ludźmi, którzy chcą się dowiedzieć czegoś na temat dalszego funkcjonowania w strefie, w której miał miejsce atak na WTC. Właśnie przeprowadza się do większego mieszkania na przedmieściach i akurat w trakcie przeprowadzki wpada na pomysł założenia bloga i dokumentowania akcji realizowania przepisów ze słynnej książki kucharskiej Julie Child. Ponad pięćset przepisów, więcej niż jeden na każdy dzień – to zadanie, któremu postanawia sprostać bohaterka, dotychczas raczej niegarnąca się do gotowania. Powell dowcipnie opisuje irytację blogerki, która nie zamierza się tłumaczyć przed nikim z tego, że nie ma dziecka; jej udane i nieudane próby kulinarne; słodkie i mrożące krew w żyłach działania kuchenne (np. gotowanie krabów, wydobywanie szpiku do sosu, czy zaszywanie gęsi wypełnionej farszem), kontakty z przyjaciółmi; problemy dnia codziennego (np. opryskliwa odtrącenie męża, chcącego uprawiać seks wtedy, gdy w domu trwa awaria kanalizacji, a wokół unoszą się niezbyt atrakcyjne zapachy po eksperymentowaniu z kolejną potrawą z listy)