Julie Myerson -"Laura"

Dziewiętnastowieczny Londyn, czasy budowania kanalizacji to tło historyczne tej opowieści o Laurze Blundy. Jest ona kobietą dojrzałą, żoną chirurga, którego właśnie... Pozbawiła życia. Dokonała tego przerażającego czynu, by odzyskać wolność i podążyć za jedyną namiętnością, jakiej kiedykolwiek zaznała... Po śmieci ojca, gdy ten zbankrutował, Laura trafiła na ulicę, urodziła dziecko, oddane potem do przytułku. Tyle dowie się od niej chirurg, gdy po wypadku ta wychowanka ulicy trafi do szpitala. Ale to chyba niecała prawda o kobiecie, w której Ewan zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Chociaż zmuszony jest amputować jej nogę. Wszystko, co zdarzy się potem w tej pełnej namiętności historii, pozostaje równie zagadkowe, jak życie Laury...