Stephanie Laurens - "Idealna narzeczona"

Anglia, pierwsza połowa XIX w. Młody i przystojny Michael Anstruther-Wetherby, brat Honorii, szwagier Diabła Cynstera, staje się coraz bardziej wpływowym politykiem. Dalsza kariera wymaga jednak ustabilizowanej sytuacji rodzinnej. Michael zaczyna więc się rozglądać za odpowiednią kandydatką na żonę. Ta powinna być wszechstronnie wykształcona, inteligentna i obyta w świecie dyplomacji. W oko wpada mu piękna młoda wdowa ? Caroline Sutcliffe, lecz ona nie podziela jego chęci zawarcia związku małżeńskiego. Najwyraźniej decydują o tym nie najlepsze doświadczenia z przeszłości. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy prześladowca, który kilkakrotnie próbuje ją zabić. Ku swemu zaskoczeniu Caroline znajduje w Michaelu oddanego obrońcę i opiekuna?