Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - Michael Broad - "Jacek Placek.Szkolny smok"

Michael Broad - "Jacek Placek.Szkolny smok"

Cykl książek o niewiarygodnych dla dorosłych, ale prawdziwych przygodach, które przydarzają Jackowi Plackowi. Jego mama twierdzi, że Jacek wszystko zmyśla, nauczyciele mają pretensje, że buja w obłokach, zamiast uważać na lekcjach, tymczasem on w szkolnej kotłowni spotyka najprawdziwszego smoka i przeżywa mrożącą krew w żyłach chwilę gdy ogromny troll mostowy postanawia zamieszkać w jego pokoju! Jackowi nie chce wierzyć także dyrektor szkoły pan Posępny - niestety Jacek Placek musi stawić się przed surowym obliczem dyrektora w celu wyjaśnie swojego dziwnewgo zachowania na lekcji historii. Wszystkie przygody spisuje w notesie, samodzielnie ilustrując i robiąc zabawne dopiski.