Maeve Friel - "Lekcje latania"

Seria magicznych książek z o przygodach pełnej radości życia, uroczej małej czarownicy.
Jeśli komuś zdarzyło się urodzić w Halloween, to mogą go spotkać całkiem nieoczekiwane i niewiarygodne przygody.
W dniu swych dziesiątych urodzin Jessika odkrywa, że jest czarownicą! Pod okiem swej nauczycielki, panny Strugi, zaopatrzona we własną miotłę, Jessika rozpoczyna praktykę.
Obsługa pierwszych sześciu gałązek jest prosta –gaz, przyśpieszenie, góra, wstecz, stop, dół.
Ale Jessika ma wielką ochotę spróbować gałązek dla zaawansowanych latających: obrót prosty, wznoszenie się, księżycowy woltyż, gwiezdne spadanie... i wyrzuć, za pomocą którego można się pozbyć niechcianych pasażerów na gapę, takich jak skrzaty, i urządzających sobie pirackie rajdy smoków!