menu

Zajęcia z budowy i programowania klocków Lego Mindstorms EV3

2023-09-25 12:58:39 (ost. akt: 2023-09-25 13:07:44)

Wznawiamy nasze zajęcia z budowy i programowania klocków lego Mindstorms EV3. Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat.

Poniżej kilka ważnych informacji organizacyjnych:
Zajęcia odbywać się będą we wtorki w g. 16.00-17.15 w pracowni komputerowej. Start 10 października 2023r. Zajęcia są bezpłatne i będą trwały przez dwa semestry do czerwca 2024r.
Z uwagi na specyfikę zajęć liczba miejsc jest ograniczona. Chcemy aby każdy uczestnik miał komfort korzystania z zajęć.
Nie przyjmujemy nawet najbardziej zdolnych dzieci poniżej 10 lat . Z doświadczenia wiemy, iż dość skomplikowana materia zarówno samych klocków jak i programowania szybko nuży młodsze dzieci.
Zajęcia będą miały charakter progresywny tzn. treści przekazywane na poszczególnych zajęciach będą potrzebne na kolejnych itd. Dlatego ważne będzie regularne uczestnictwo, aby uczeń mógł sobie poradzić w kolejnych zajęciach. Prosimy porozmawiać najpierw z własnym dzieckiem czy będzie chciało regularnie uczestniczyć w zajęciach.
Na warsztatach będziemy konstruować, programować oraz wprawiać w ruch roboty z wykorzystaniem instrukcji a także tworzyć roboty wg własnego pomysłu.
Zawartość zestawu klocków Lego Mindstorms EV3:
– inteligentna kostka EV3 – mały ale potężny komputer używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników,
– trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni),
– ultradźwiękowy czujnik odległości,
– czujnik światła/koloru,
– żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu,
– dwa czujniki dotyku,
– dedykowany akumulator,
– kable połączeniowe,
– klocki LEGO Technic pozwalające na budowę różnorodnych maszyn i konstrukcji.
Oprogramowanie edukacyjne EV3 to graficzny język programowania robotów LEGO MINDSTORMS EV3. Programowanie w języku EV3 polega na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwala na budowę zarówno bardzo prostych aplikacji jak i rozbudowanych i skomplikowanych algorytmów.
Wszelkie informacje uzyskacie Państwo dzwoniąc do naszej biblioteki pod nr telefonu (89) 621-21-17