menu

Aleksiej Arbuzow STAROMODNA KOMEDIA: 19 kwietnia 2023 r.

2023-04-05 16:36:28 (ost. akt: 2023-04-05 16:55:42)

Zapraszamy serdecznie na spotkanie Teatru przy Stoliku. W czytaniu sztuka, którą pierwotnie zaplanowywaliśmy na 16 lutego br.

Aleksiej Arbuzow - STAROMODNA KOMEDIA

Do sanatorium na wypoczynek przyjeżdża pełna energii i fantazji starsza kobieta. Jest kasjerką w cyrku, w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze wraz z mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety, co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością. Jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów – promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.
W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią a wkrótce również uczuciem dwojga starszych, doświadczonych ludzi z różnych – ale jak się okaże – przystających do siebie światów.
Piękna, liryczna komedia romantyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowymi.

Czytają: Alicja Kochańska, Cezary Ilczyna